ALOITUSSIVULLE

Tuloksia:

UUTISET
PENTUJA
Miklosin blogi
Videot

Tuloksia
Terveysasiaa
Tavoitteeni
PON-rotu
Etsivä löytää
Tilastot

PON-Katselmukset:

1991, tuomari Miroslaw Redlicki:
BIS1-pentu Miss Polonia Misiura
BIS2 Totemin Jessica

1992, tuomari Irena Hudecka:
BIS6 Miss Polonia Misiura

1993, tuomari Elina Haapaniemi:
BIS4 Prosna Skierdy
BIS5 Borgåkers Korint
PU3 Borgåkers Kardemumma
Paras Naama: Borgåkers Korint

1994, tuomari Johan Juslin:
BIS4-pentu Mizarek Mazurka
PU3, Paras Suomalaiskasvatti:
Borgåkers Kummin

1995, tuomari Kristina Purens:
BIS2-pentu Flinkbein Faworyt

1996, tuomari Marja Talvitie:
BIS7 Borgåkers Lord Londyn
Paras luonne: Borgåkers Lady Legenda

1997, tuomari Ewa Buklad:
BIS2-pentu Borgåkers Mennica Zirom
BIS5 Borgåkers Lord Londyn
BIS7 Borgåkers Lady Legenda
BIS1-veteraani Totemin Jessica


1998, tuomari Lilian Hanniste:
BIS4 Borgåkers Lady Legenda
BIS6 Borgåkers Lord Londyn

1999, tuomari Satu Tanner:
BIS4 Borgåkers Lord Londyn
BIS5 Borgåkers Lady Legenda
Paras Töpö: Borgåkers Lady Legenda
Yleisön suosikki: Flinkbein Faworyt

2000, Lucienne Jasica:
BIS1 Borgåkers Lord Londyn
BIS4-veteraani Totemin Jessica
VSP-Turisti Flinkbein Faworyt
Paras luonne: Borgåkers Lady Legenda

2001, tuomari Olavi Pasanen:
2. Paras narttupentu Ynnizin’s Neon Madonna


2002, tuomari Lotta Bergström:
BIS4 Ynnizin's Neon Madonna
BIS3-veteraani Borgåkers Lord Londyn


2003, tuomari Ritva Raita
PN6 Ynnizin's Neon Madonna
VSP-Turisti Oktet ze Spiewogry
Paras Häntä: Oktet ze Spiewogry
Paras Luonne: Ambergini's Baby-Dynamite

2004, tuomari Harry Tast
BIS2-pentu Borgåkers Olen Pikku-Dee
BIS9 Ambergini's Baby-Dynamite
VSP-Turisti Borgåkers Lady Legenda

2005, tuomari Annemarie Thomassen
BIS4 & VSP Ruta ze Spiewgory
BIS7 Borgåkers Olen Pikku-Dee
BIS1-veteraani Borgåkers Lady Legenda
PU7 Raptus ze Spiewogry
PU9 Ambergini's Baby-Dynamite
PN10 Ynnizin's Neon Madonna
VSP-Turisti Borgåkers Lord Londyn

2006, tuomari Elena Ruskovaara
BIS3-pentu Marquee Kicks Borgåkers
BIS8
Ambergini's Baby-Dynamite
Paras isä:
Ambergini's Baby-Dynamite

2007, tuomari Lena Danker
BIS2 PU1 Borgåkers Olen Pikku-Dee

2008, tuomari Barbara Wojcik
ROP-Turisti Oktet ze Spiewogry

2009, tuomari Katja Jasica-Smeds
BIS1-pentu Borgåkers VeeA's Bouncy Ball
BIS4-pentu Borgåkers VeeA's Adorable Lady
PU3 Borgåkers Olen Pikku-Dee
Paras karva Borgåkers Olen Pikku-Dee
Paras pari Bratsiostra Pon Murdock Diesel & Nowy Jezney
Pisin matka katselmukseen Borgåkers VeeA's Adorable Lady

2010, tuomari Barbara Larska
BIS1 Borgåkers VeeA's Adorable Lady
ROP-Turisti Oktet ze Spiewogry
Paras pää Borgåkers VeeA's Bouncy Ball
Yleisön suosikki Oktet ze Spiewogry

2011, tuomari Kristina Purens
BIS2 & VSP
Borgåkers VeeA's Adorable Lady
PU4 Bratsiostra Pon Murdock Diesel
ROP-Turisti Oktet ze Spiewogry
Paras pää Bratsiostra Pon Murdock Diesel
Pisin matka katselmukseen Borgåkers VeeA's Adorable Lady
Yleisön suosikki Marquee Kicks Borgåkers



Tokomestaruuskisat:

1997:  2. Flinkbein Faworyt

1998 (kolmoisvoitto!!!):
1. Flinkbein Faworyt /Majka
2. Borgåkers Lady Legenda /Majka
3. Totemin Jessica /Tiina

Paras Yhteistyö:
Flinkbein Faworyt /Majka


1999:
2. Borgåkers Mennica Zirom /Melina
4. Flinkbein Faworyt /Majka
Paras Yhteistyö:
Flinkbein Faworyt /Majka

2000:
2. Borgåkers Lady Legenda
/Majka

2001:
3. Borgåkers Lady Legenda
/Majka
Paras Yhteistyö:
Borgåkers Lady Legenda
/Majka

2002:
2. Ynnizins Neon Madonna
/Tiina
3. Borgåkers Lady Legenda /Majka
Paras Yhteistyö:
Ynnizins Neon Madonna
/Tiina

2003:
2. Ynnizins Neon Madonna
/Tiina
3. Borgåkers Lady Legenda /Majka
Paras Yhteistyö:
Ynnizins Neon Madonna
/Tiina
Hihnaluokka:
2. Oktet ze Spiewogry
/Majka
3. Ambergini's Baby-Dynamite /Majka

2004:
2. Borgåkers Lady Legenda
/Majka
3. Oktet ze Spiewogry /Majka
Paras Yhteistyö:
Oktet ze Spiewogry
/Majka
Hihnaluokka:
2. Borgåkers Olen Pikku-Dee /Vuokko

2005:
Hihnaluokka:
2. Borgåkers Olen Pikku-Dee /Vuokko
Paras Yhteistyö:
Borgåkers Olen Pikku-Dee /Vuokko

2007:
Hihnaluokka:
1.
Ambergini's Baby-Dynamite /Marianne
2.
Marquee Kicks Borgåkers /Majka

2008:
4., ALO2 Ambergini's Baby-Dynamite /Marianne
5. Borgåkers Olen Pikku-Dee /Vuokko
Hihnaluokka:
1.
Marquee Kicks Borgåkers /Majka

2009:
4., ALO2 Ambergini's Baby-Dynamite /Marianne
6. Borgåkers Olen Pikku-Dee /Vuokko
Hihnaluokka:
2. Bratsiostra Pon Murdock Diesel /Majka



Agilitymestaruuskisat, aloittelevat:

1996:
1. Flinkbein Faworyt
/Majka
3. Borgåkers Lady Legenda /Majka

1997:
2. Borgåkers Lady Legenda
/Majka

1998:
2. Borgåkers Lady Legenda
/Majka

1999:
1. Borgåkers Lady Legenda
/Melina

2002:
2. Ynnizin's Neon Madonna
/Tiina

2003:
1. Ynnizin's Neon Madonna
/Tiina
2. Oktet ze Spiewogry /Majka

2004:
3. Oktet ze Spiewogry
/Majka
Tuomarien erikoispalkinto innokkaimmalle koiralle radalla:
Oktet ze Spiewogry
/Majka

2005:
3.
Borgåkers Olen Pikku-Dee /Vuokko

2006:
1. Oktet ze Spiewogry /Satu

2007:
3. Marquee Kicks Borgåkers /Majka

2008:
3. Marquee Kicks Borgåkers /Majka

2009:
2. Marquee Kicks Borgåkers /Majka

Jätä muisto käynnistäsi,
Kirjoita vieraskirjaan!

Lue vieraskirjaa